Čísla v řece života - číslo 6

 Šestka, to je číslo rovnováhy, harmonie, vyrovnanosti a dokonalosti. Pojem dokonalého čísla zavedl už Pythagoras. Všiml si, že součet čísel 1 + 2 + 3 se rovná šesti a že šestka je vlastně součtem svých dělitelů.

Hexagon – pravidelný rovnostranný šestiúhelník, je složen ze šesti stejných rovnostranných trojúhelníků. Hexagram, Davidova hvězda, se skládá ze dvou rovnostranných trojúhelníků. Již v antice byl hexagram symbolem židovského státu. V současnosti ho můžeme nalézt na vlajce státu Izrael. Základny trojúhelníků jsou symbolem vody a vzduchu. Trojúhelník s vrcholem vzhůru značí oheň a mužskou energii, trojúhelník s vrcholem dolů symbolizuje vodu a ženskou energii.

Šest ploch má krychle, a protože krychle svým tvarem připomíná kostku, bývá šestka spojována též se společenskou a zábavnou hrou v kostky.

V době druhé světové války museli Židé starší šesti let ve státech, které okupovala Třetí říše, nosit na oblečení žlutou Davidovu hvězdu s nápisem JUDE.

Podle Bible byl lidský rod stvořen šestého dne.

Malá šestka přináší svým rodičům radost a štěstí. Ráda se mazlí, potřebuje se cítit v bezpečí, nesnáší hádky, neboť ji velmi zraňují, a vždy se snaží nepříznivé situace urovnávat. Rodinná harmonie je u ní na prvém místě. Nesnáší lež, přetvářku, obtížně zvládá stresové situace. Má ráda kolem sebe své blízké, dává jim najevo svou lásku, nešetří emocemi, z každého, i sebemenšího dárku, se dokáže radovat. Je zvídavá, na všechno se vyptává, všemu chce porozumět. Má bujnou fantazii a mnohdy svými vypravěčskými schopnostmi překvapí. Umí nacházet krásu všude kolem sebe - kvetoucí květině, kapce rosy, v obrázku, který nakreslila. A tak je třeba šestce dovolit, aby se mohla svobodně rozvíjet a uplatnit své tvůrčí schopnosti. Už v dětském věku dokáže okolí překvapit svou neuvěřitelnou pamětí, hlubokou intuicí a zvýšenou citlivostí.

Pokud šestce nebylo dopřáno šťastné dětství, tak si ho vymýšlí a později přilne k někomu, kdo jí může nabídnout aspoň trochu stabilní rodinný život. Ve výsledku se ale stane katastrofa, protože skutečnost a představy ideálního rodinného života jsou diametrálně odlišné. Ve složitých rodinných vztazích se na ni ostatní členové rodiny obracejí o pomoc s nadějí, že za ně vše vyřeší. Musí proto důkladně zvážit, komu pomůže a komu pomoc odmítne. Bude-li žít pro druhé, nebude mít možnost pracovat na sobě a rozvíjet se.

Důležitý je pro šestku též vzhled. Nesnáší vulgární lidi, zajímá se o umění a poezii. Raději bude zanedbávat svoji kariéru než rodinu. Ta je vždy a za všech okolností na prvém místě. Stará se ráda o své příbuzné, vaří, peče, pyšní se upravenou zahradou.

Ale pozor, nic se nemá přehánět. Ani starostlivost o své nejbližší. Dospělá šestka by se neměla příliš zajímat o to, jak lidé, na kterých jí záleží, tráví svůj volný čas, a hlavně jim nesmí přistřihávat křidélka. Zbytečné starosti a nadměrná starostlivost by se mohly obrátit proti ní a připravit ji o spoustu energie. Opravdu si musí dávat bedlivý pozor na to, aby její přehnaná péče o rodinu nenabrala špatný směr.

Šestky jsou velmi nadané v komunikaci s opačným pohlavím, snadno se zamilovávají, touží hlavně po romantických vztazích. Pro milovaného člověka udělají cokoliv. Vystupují důvěryhodně, mají noblesní chování. Někdy ale působí na své okolí vznětlivě, koketně a na partnera mohou i chorobně žárlit. Jejich úspěch bude úměrný tomu, jak na sobě dokáží pracovat a jak se umějí vyrovnat s vlastními negativními emocemi.

Díky svým humanitárním sklonům se nejvíce uplatní v oblasti školství, medicíně a v sociálních službách.

I když je na první pohled šestka tolerantní a obětavá, není to žádný anděl a má své nedostatky. Před rozumem upřednostňuje city, umí být velmi majetnická a žárlivá. Vícečetné šestky jsou na jedné straně hodně pracovité a výkonné, na straně druhé mohou trpět úzkostmi a depresemi, neboť jim schází pocit vnitřní jistoty a sebedůvěra. Pro svou přecitlivělost snadno podlehnou různým pokušením - alkoholu, drogám.

Vícečetné šestky často najdeme mezi umělci – např. Marilyn Monroeová, jejíž životní peripetie jsou obecně známy, se narodila 1. 6. 1926.

Největším vítězstvím šestky je zvítězit nad sebou a přijmout odpovědnost za svůj život.


S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

 

cena 46 Kč/min včetně DPH

Horoskopy a motivace

Předpověď na čtvrtek 18.1.2018 od Marty

Proč se pořád ohlížet na lidi, kteří Vás kritizují. Sami nemají čisté svědomí a neustále jen...

zobrazit celý horoskop

Motivace na středu 17.1.2018 od Markéty

Víra je velmi často používané slovo. Uvědomte si, jak často používáte: "Já tomu nevěřím. Já ti...

zobrazit celý horoskop

Horoskop na měsíc leden 2018 od Šárky

V lednu si dávejte pozor, zda nehrajete dvojí hru. Pokud hodláte v tomto předstírání pokračovat,...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Nemůžete se k nám dovolat? Poradíme Vám.

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011