Čísla v řece života - číslo 6

 Šestka, to je číslo rovnováhy, harmonie, vyrovnanosti a dokonalosti. Pojem dokonalého čísla zavedl už Pythagoras. Všiml si, že součet čísel 1 + 2 + 3 se rovná šesti a že šestka je vlastně součtem svých dělitelů.

Hexagon – pravidelný rovnostranný šestiúhelník, je složen ze šesti stejných rovnostranných trojúhelníků. Hexagram, Davidova hvězda, se skládá ze dvou rovnostranných trojúhelníků. Již v antice byl hexagram symbolem židovského státu. V současnosti ho můžeme nalézt na vlajce státu Izrael. Základny trojúhelníků jsou symbolem vody a vzduchu. Trojúhelník s vrcholem vzhůru značí oheň a mužskou energii, trojúhelník s vrcholem dolů symbolizuje vodu a ženskou energii.

Šest ploch má krychle, a protože krychle svým tvarem připomíná kostku, bývá šestka spojována též se společenskou a zábavnou hrou v kostky.

V době druhé světové války museli Židé starší šesti let ve státech, které okupovala Třetí říše, nosit na oblečení žlutou Davidovu hvězdu s nápisem JUDE.

Podle Bible byl lidský rod stvořen šestého dne.

Malá šestka přináší svým rodičům radost a štěstí. Ráda se mazlí, potřebuje se cítit v bezpečí, nesnáší hádky, neboť ji velmi zraňují, a vždy se snaží nepříznivé situace urovnávat. Rodinná harmonie je u ní na prvém místě. Nesnáší lež, přetvářku, obtížně zvládá stresové situace. Má ráda kolem sebe své blízké, dává jim najevo svou lásku, nešetří emocemi, z každého, i sebemenšího dárku, se dokáže radovat. Je zvídavá, na všechno se vyptává, všemu chce porozumět. Má bujnou fantazii a mnohdy svými vypravěčskými schopnostmi překvapí. Umí nacházet krásu všude kolem sebe - kvetoucí květině, kapce rosy, v obrázku, který nakreslila. A tak je třeba šestce dovolit, aby se mohla svobodně rozvíjet a uplatnit své tvůrčí schopnosti. Už v dětském věku dokáže okolí překvapit svou neuvěřitelnou pamětí, hlubokou intuicí a zvýšenou citlivostí.

Pokud šestce nebylo dopřáno šťastné dětství, tak si ho vymýšlí a později přilne k někomu, kdo jí může nabídnout aspoň trochu stabilní rodinný život. Ve výsledku se ale stane katastrofa, protože skutečnost a představy ideálního rodinného života jsou diametrálně odlišné. Ve složitých rodinných vztazích se na ni ostatní členové rodiny obracejí o pomoc s nadějí, že za ně vše vyřeší. Musí proto důkladně zvážit, komu pomůže a komu pomoc odmítne. Bude-li žít pro druhé, nebude mít možnost pracovat na sobě a rozvíjet se.

Důležitý je pro šestku též vzhled. Nesnáší vulgární lidi, zajímá se o umění a poezii. Raději bude zanedbávat svoji kariéru než rodinu. Ta je vždy a za všech okolností na prvém místě. Stará se ráda o své příbuzné, vaří, peče, pyšní se upravenou zahradou.

Ale pozor, nic se nemá přehánět. Ani starostlivost o své nejbližší. Dospělá šestka by se neměla příliš zajímat o to, jak lidé, na kterých jí záleží, tráví svůj volný čas, a hlavně jim nesmí přistřihávat křidélka. Zbytečné starosti a nadměrná starostlivost by se mohly obrátit proti ní a připravit ji o spoustu energie. Opravdu si musí dávat bedlivý pozor na to, aby její přehnaná péče o rodinu nenabrala špatný směr.

Šestky jsou velmi nadané v komunikaci s opačným pohlavím, snadno se zamilovávají, touží hlavně po romantických vztazích. Pro milovaného člověka udělají cokoliv. Vystupují důvěryhodně, mají noblesní chování. Někdy ale působí na své okolí vznětlivě, koketně a na partnera mohou i chorobně žárlit. Jejich úspěch bude úměrný tomu, jak na sobě dokáží pracovat a jak se umějí vyrovnat s vlastními negativními emocemi.

Díky svým humanitárním sklonům se nejvíce uplatní v oblasti školství, medicíně a v sociálních službách.

I když je na první pohled šestka tolerantní a obětavá, není to žádný anděl a má své nedostatky. Před rozumem upřednostňuje city, umí být velmi majetnická a žárlivá. Vícečetné šestky jsou na jedné straně hodně pracovité a výkonné, na straně druhé mohou trpět úzkostmi a depresemi, neboť jim schází pocit vnitřní jistoty a sebedůvěra. Pro svou přecitlivělost snadno podlehnou různým pokušením - alkoholu, drogám.

Vícečetné šestky často najdeme mezi umělci – např. Marilyn Monroeová, jejíž životní peripetie jsou obecně známy, se narodila 1. 6. 1926.

Největším vítězstvím šestky je zvítězit nad sebou a přijmout odpovědnost za svůj život.


S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

 

cena 46 Kč/min včetně DPH

Štír

Horoskopy a motivace

Motivace na pondělí 20.11.2017 od Šárky

Máme tu nový začátek týdne a s ním dobrý den pro nové začátky. Učení či studium Vám pomůže k...

zobrazit celý horoskop

Motivace na neděli 19.11.2017 od Marty

Tuto neděli si "udělejte" podle svých představ. Můžete jet na výlet nebo odpočívat v klidu domova....

zobrazit celý horoskop

Horoskop na měsíc listopad 2017 od Šárky

Všeobecně je pro tento měsíc důležité si uvědomit, jak krásný svět kolem sebe máte a přitom...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Již dva roky pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Úklid duše

Starý rok pomalu končí a přichází doba Vánoc. A my si s tímto obdobím spojujeme mimo jiné úklid...

Nemůžete se dovolat konkrétní věštkyni?

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011