Astrologická znamení v mýtech a pohádkách – část čtvrtá

 RAK – živel voda (20. června – 22. července)

CHIMÉRA – živel voda, oheň

 

Stohlavý obr Tyfón měl s manželkou Echidnou, která byla napůl žena a napůl had, několik potomků. Jedním z nich byla fantastická nestvůra – Chiméra. Zepředu měla podobu lva, uprostřed to byla divoká koza a zezadu měla podobu draka, jehož ocas končil hadí hlavou. Ze tří tlam chrlila jedovatý oheň, který spaloval a otrávil všechno, co zasáhl. Měla za úkol střežit vchod do podsvětí. Když ucítila člověka, vylezla ze svého doupěte a sežehla ho ohněm.

Dnešní chiméry už nemají určitou podobu. Jsou to pouhé přeludy, utkvělé vidiny, které člověka pronásledují ve dne v noci, a s mytologickou nestvůrou, po  níž dostaly jméno a která žila v oblasti Středozemí, už nemají nic společného. Slovo chiméra je v současnosti pouze synonymem klamné představy, něčeho nereálného. Pojem se užívá také pro duševní úchylku nebo pro označení člověka, který se skrývá za několika maskami. Obyčejně těžko poznáme, o jakého člověka vlastně jde, o co usiluje, jaký má charakter, zda mluví pravdu nebo lže. Takový člověk obvykle nalhává něco i sám sobě, klame ze strachu a strach také vštěpuje svému okolí. Z běžného života známe např. chimérické sny, chimérická přání, ale i chimérickou politiku.

Astrologicky se Chiméra vztahuje ke čtvrtému domu, což znamená, že chrání svůj domov a svoji rodinu. Jako všechny vodní typy je hodně proměnlivá, náladová a mimořádně citlivá na to, co si o ní okolí myslí. Velmi ráda slyší chválu a ujištění, jak si jí ostatní lidé váží.

Sekundární oheň zmírňuje Chiméřinu přecitlivělost a dodává jí energii, aby věci dotáhla do konce. Emočně je připoutána k minulému životu, může mít i předtuchy nebo věštecké sny, které se týkají zejména rodiny a přátel. Mysl Chiméry se obrací do minulosti, vzpomíná na ni nostalgicky, se slzou v oku. Domov zdobí obrazy předků, zbožňuje starožitný nábytek a všechny starožitné předměty. Je rozený sběratel. Chiméře obrat do vlastního nitra prospívá. Dodává jí hluboký klid, větší vyrovnanost a intuitivní nadhled v případné těžké životní situaci. Líbí se jí také lodě a gondoly. Nové a moderní předměty neuznává. Starý nábytek jí připomíná dětství. Nemá ráda žádné novoty, i v oblasti medicíny upřednostňuje léčbu bylinkami před klasickou medikamentózní léčbou.

Chiméry mají většinou středně velkou, někdy zavalitější postavu se sklonem k tloušťce, takže atletickým dojmem v žádném případě nepůsobí. Tvář má něžně zaoblené tvary a jemné rysy. Její obličej přitahuje pozornost kulatou bradou, širokým nosem a bledou barvou pleti. Chiméry jsou dobrosrdečné se smyslem pro romantiku a přírodu. Ve společnosti jsou spíše samotářské, stydlivé. Rozhodně se sebou nenechají manipulovat, jsou snaživé, pilné, cílevědomé a mají pevnou vůli. V případě, že jim někdo ubližuje, dokáží být bojovné a útočné. Typickým znakem Chimér jsou časté změny nálad. Ani ony samy tyto změny nedokáží vysvětlit a vnitřně se kvůli tomu trápí, nechtějí nikoho vědomě trápit. Ovšem okolí může Chiméru považovat za náročného a chladného člověka s mnoha nadbytečnými požadavky.

A čím Chiméru potěšíte? Šedým stříbrem a šperky zhotovenými ze stříbra. A jelikož má ráda země s jezery a řekami, určitě jí uděláte radost zakoupením dovolené na Floridě, Kanárských  ostrovech, ale nepohrdne ani pozváním na koupaliště nebo k českému či moravskému rybníku.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 46 Kč/min včetně DPH

Ryby

Horoskopy a motivace

Motivace na středu 21.2.2018 od Šárky

V tento den má vše, co vyslovíte, potenciál stát se realitou, proto je třeba zvažovat svá slova. Vše...

zobrazit celý horoskop

Motivace na úterý 20.2.2018 od Marty

Rádi děláme věci složitě, chceme si vše pojmenovat a vysvětlit. Kvůli tomu někteří cestují na...

zobrazit celý horoskop

Horoskop na měsíc únor 2018 od Marty

Beran (21.3. - 20.4.) Čeká Vás rušné období a budete vše přehodnocovat. Určité osoby Vás mohou...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Vítáme mezi námi novou věštkyni Věry

Vítáme mezi námi ve Věštírně Jedničce věštkyni jménem Věry. Paní Věry je zkušená kartářka a...

Informace k omezení volání

Vážení zákazníci, dne 13.1.2018 nabyl účinnosti zákon č. 370/2017 Sb., o platebním styku. ...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011