Astrologická znamení v mýtech a pohádkách - část první

 Každý člověk se někdy v životě zajímal nebo bude zajímat, v jakém znamení se narodil a jak se toto astrologické znamení promítá v jeho životě. Na pradávných představách o přírodě a silách, které řídí běh života, jsou založeny pohádky. Vystupují v nich nadpřirozené bytosti – víly, sudičky, kouzelníci, draci apod. A právě mnohé z  těchto nadpřirozených bytostí mají velmi blízko ke zvířetníkovým znamením.

 

Tentokrát se zaměřím na znamení berana (21. 3. – 21. 4.)

V pohádkách o princeznách se často setkáváme s draky, kteří se liší počtem hlav. V našich pohádkách jich bývá lichý počet, v čínských pohádkách se setkáme jen s drakem jednohlavým, v pohádkách řeckých mají draci hlav jedno sto. Draci žijí ve slujích a chrání své bohatství a svůj majetek tak, že na nepřátele dští oheň a síru. V čínském horoskopu mají lidé narozeni ve znamení draka vladařské předpoklady. Jsou přitažliví, všestranně nadaní, energičtí. V asijské mytologii se ve spojení s drakem hovoří o jeho léčitelských schopnostech, o potřebě pomáhat slabším, jsou to bytosti hodné a přátelské.

V souvislosti  se zvířetníkovým znamením  BERANA se v anglosaském prostředí setkáváme se slovem WYVERN, což není  skutečný drak, nýbrž okřídlený ještěr. Toto  monstrum má přední nohy draka a ostnatý ohon hada. Na rozdíl od draka má jen jednu hlavu, jeden pár nohou a jeden pár křídel. Je menší než drak a chrlí oheň.

Někdy se uvádí v překladu slova wyvern slovo saň. Saň (anglicky dragon) má čtyři nohy, pár křídel a obvykle oheň nechrlí. Takže si sami vyberte, který překlad je pro vás přijatelnější. Osobně si myslím, že WYVERN jako ohnivé znamení by i v mýtech mělo být monstrum, které  ten oheň chrlí.

WYVERNI jsou odvážní, mají vysoká morální měřítka, umějí proniknout do podstaty věcí. Mají nekonečnou zásobu energie a mívají potíže občas  zpomalit a odpočívat. Díky své vodní složce jsou dobrosrdeční, empatičtí, laskaví. Voda v nich vzbuzuje zájem o duchovní záležitosti a tajemno. Často bývají zbytečně přecitlivělí, obranný mechanismus u nich souvisí s ohněm. Své pocity ventilují bez přemýšlení a neberou ohled na pozdější následky. Potlačovaný hněv namíří mnohdy na slabší jedince. Když odezní zdroje stresu, útočnost se sníží. Vykonávání rutinní a nudné činnosti je pod jejich úroveň a rádi tuto práci přenechávají  jiným. Bourají staré a přežité. A nové věci vytvářejí podle svých představ. Pro své novátorské myšlenky strhnou i další následovníky. WYVERNI se nikdy nezastaví, jejich život můžeme charakterizovat jako ustavičný boj o vlastní úspěšné uplatnění. Jako ohnivé znamení jsou při delším pobytu na slunci náchylní k úpalu. Lenošení na prosluněné pláži zvyšuje jejich nervozitu a způsobuje bolesti hlavy. Pozor by si měli dávat také na popáleniny při práci s ohněm a na vysoké teploty při horečnatém onemocnění. Velmi blahodárně na jejich organizmus působí pobyt v přírodě, v lese, na čerstvém vzduchu.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 46 Kč/min včetně DPH

Střelec

Horoskopy a motivace

Motivace na sobotu 16.12.2017 od Marty

Asi se taky někdy ptáte, proč se neustále dělají v rodinách rozdíly. Ten je dobrý a jiný zase...

zobrazit celý horoskop

Motivace na pátek 15.12.2017 od Markéty

Každý člověk bez ohledu na to, co provedl, čerpá z lásky, které je dost pro všechny lidi. Dítě se...

zobrazit celý horoskop

Horoskop podle TAROTU od Markéty na prosinec 2017

Prosinec sebou přináší jedny z nejoblíbenějších svátků v roce. Určitě nezapomeneme...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Úklid duše a přání k období adventu

Starý rok pomalu končí a přichází advent před vánočními svátky. A my si s tímto obdobím spojujeme...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011