Astrologická znamení v mýtech a pohádkách – část třetí

 Jednorožec

BLÍŽENCI – živel vzduch (narozeni 22. května – 21. června)

JEDNOROŽEC – živel vzduch, voda

 

Byli jste už někdy v galerii? A jestli ne, určitě se tam jednoho dne dostanete. Těch bláznivých rostlin, strašidelných krajin, těch draků a příšer, které tam uvidíme... Každý obraz má v sobě pohyb a vypráví nám o minulosti, o životě a o uvažování našich předků.

Např. italský malíř z období vrcholné renesance, Raffael Santi, namaloval na jednom z portrétů záhadnou ženu, která drží na klíně fantastické zvíře, jednorožce. Kdo, nebo co je vlastně jednorožec?

Jednorožec je stvoření, které má tělo koně, jelení nohy a lví ocas. Jeho nejnápadnějším rysem je spirálovitý roh, třetí oko, čakra osvícení, umístěný na čele. Rohu byly přikládány magické a léčebné vlastnosti, protože prý znehodnocuje jedy a čistí vodu. Proto také některé lékárny mají ve svém názvu slovo JEDNOROŽEC. Bývají obvykle bílí, přičemž právě díky této barvě a svému rohu jsou považováni za symbol plachosti, nevinnosti a čistoty. Jediný roh je u středověkých křesťanů vyjádřením Božské duše. Jednorožec je zpravidla líčen jako laskavé stvoření, i když stejně jako ostatní bájná zvířata má i on své stinné stránky. Pojítkem mezi jednorožcem a jeho stinnou stránkou, ničivou změnou, je stařena, trojjediná bohyně. Příkladem trojjediné bohyně v našich pohádkách je např. baba Jaga a její dvě sestry. Přemoci jejich kouzla mohl jenom odvážný a chytrý člověk. A stejné je to i s jednorožcem. Zdolat jeho sílu mohla jenom čistá, neposkvrněná a moudrá panna.

Astrologicky je jednorožec spojen se třetím domem, což znamená – komunikaci, schopnost úsudku, hledání informací, krátké cesty do neznámých míst. Povahově jsou jednorožci spíše plaší, mezi přáteli jsou však výmluvní a uvolnění. Jsou velice pohybliví, netrpí nadváhou, jsou štíhlí. Mají slabost pro rychlé sportovní automobily. Jejich primárním živlem je vzduch, rádi naslouchají hučení větru, vyhledávají větrná místa.

U tohoto zvířetníkového znamení se setkáváme s úzkým spojením a prolínáním dvou živlů - vzduchu a vody. Vzduch osvěžuje vodu, což v praxi znamená, že jednorožci mají sklon stranit sociálním hnutím, která mají sjednotit lidi pro společný cíl a pro dobro lidstva jako celku. Mají přirozený talent pro role prostředníků a vyjednávačů, neboť jsou spolehlivě nestranní, jsou pozorní posluchači a mají silně vyvinutý smysl pro morálku. Pro svou empatii, která souvisí s vodou, a pro své dorozumívací schopnosti, které jsou typické pro vzdušná znamení, mohou mít talent pro jasnovidectví a okultní vědy.

Napětí mezi živlem vzduchu a živlem vody změní laskavého jednorožce v rozmarnou bytost. Přelétavost ve vztazích, jízlivost, vnitřní rozpolcenost, vedou Jednorožce k zádumčivosti a chorobným úvahám. Přestává věřit lidem - ti se stávají pro něho záhadou. Pocity neklidu řeší Jednorožci útěkem do světa fantazie, na denním pořádku je střídání nálad. Pozor na choroby dýchacích cest, na bolesti v kříži a stehnech.

Lidé narozeni ve znamení Jednorožce by se měli vyhýbat prudkým změnám teploty. V sychravém počasí by se měli teple oblékat a spávat při zavřeném okně. V jejich životě občas přicházejí období, kdy potřebují být sami. Chtějí rozjímat, meditovat, objevovat vnitřní světy i oprostit se od jakékoliv manipulace. Mějme pochopení pro tuto jejich potřebu, neboť kromě celkové harmonie Jednorožci opět nabudou svůj klid, získají  větší jistotu v komunikaci i při plnění pracovních povinností. 

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 46 Kč/min včetně DPH

Horoskopy a motivace

Předpověď na čtvrtek 18.1.2018 od Marty

Proč se pořád ohlížet na lidi, kteří Vás kritizují. Sami nemají čisté svědomí a neustále jen...

zobrazit celý horoskop

Motivace na středu 17.1.2018 od Markéty

Víra je velmi často používané slovo. Uvědomte si, jak často používáte: "Já tomu nevěřím. Já ti...

zobrazit celý horoskop

Horoskop na měsíc leden 2018 od Šárky

V lednu si dávejte pozor, zda nehrajete dvojí hru. Pokud hodláte v tomto předstírání pokračovat,...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Nemůžete se k nám dovolat? Poradíme Vám.

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011