Astrologická znamení v mýtech a pohádkách - část druhá

 Gryf

 

BÝK (22. 4. – 21. 5.) – živel země

GRYF – živel země, vzduch

 

Bylo nebylo, bohyni noci a pekla, Nyktě, se jednoho dne narodila krásná holčička, které dali jméno Nemesis. Děvčátko rostlo jako z vody a zajímalo se o svět kolem sebe. Okolí udivovalo svou moudrostí, vážností a zejména smyslem pro spravedlnost. I když v dnešní době je Nemesis symbolem osudové pomsty, ve skutečnosti nepatřila k těm bohyním, které uměly pouze trestat. Záleželo vždy na chování lidí. Ty hodné a slušné obdarovávala, ty zpupné stíhala neštěstím tak dlouho, dokud svou chybu nenapravili.

Nástrojem její pomsty bylo obrovské zvíře, ochránce zlatých pokladů, GRYF. Od pasu nahoru to byl orel s ostrými drápy, mohutnými křídly a silným zobákem, od pasu dolů lev, jehož ocas připomíná hada. Proto má gryf vlastnosti ptáka, které souvisejí s duchovností, i vlastnosti odvážného a udatného královského zvířete.

Hlavním rysem zemského živlu je stálost, praktičnost. Člověk má pocit, že náleží k zemi a k tomu, co země dává. Vzdušný prvek vnáší do tohoto znamení intelektuální zvídavost, všímavost k okolnímu světu a ochranu hledačům moudrosti.

V českém prostředí se tato bájná bytost nazývá NOH. S ptákem NOHEM se můžeme setkat v Jiráskových Starých pověstech českých, v pověsti O Bruncvíkovi.

Ale zpátky ke gryfům jako zvířetníkovým znamením.

Gryfové chtějí od života hlavně klid a mír, a to jak pro sebe, tak i pro lidi ve svém okolí. Dokáží kolem sebe šířit poklidnou atmosféru, stálost a pohodu. Milují přírodu, rádi pobývají i v panenské divočině. Jsou materialisticky založeni, mají silnou potřebu být finančně zabezpečeni. Umějí tvrdě pracovat, uvažují logicky, jsou výborní organizátoři a spolehliví přátelé. Nevěří věcem, které nevidí nebo kterých se nemohou dotknout, konkrétně se jedná o mystické záležitosti, o věci mezi nebem a zemí. Ovšem sekundární vzdušný prvek je donutí, aby o těchto věcech aspoň uvažovali. Jsou spíše nespolečenští, občas potřebují trávit nějaký čas o samotě, aby načerpali nové síly. Vzhledem ke svému silnému estetickému cítění se gryfové rádi obklopují krásnými uměleckými předměty, zbožňují Francii, Itálii. Mají vkus, smysl pro barvu, tvary i cit pro těžké vůně parfémů. Přítomnost vzduchu je mnohdy nasměruje k léčitelství, aromaterapii, reflexologii.

I když jsou plaší a nespolečenští, mají silně vyvinuto sociální cítění, jsou ukáznění fyzicky i duševně. Ke zdárnému vývoji a spokojenému životu potřebují gryfové pevné rodinné zázemí. Pokud jim schází tato kotva i pocit, že někam směřují, že se ubírají ke smysluplnému cíli, mohou nastat velké problémy. Začnou obdivovat výstřední lidi se spoustou peněz a společensky nepřijatelným životním stylem. Chamtivost, sebestřednost, nečinnost, špatné stravovací návyky, zanedbávání svého zevnějšku – to vše vede k tomu, že dříve rozumný a uznávaný člověk se stává někým, komu se lidé vyhýbají. Gryf si ale tuto temnou skutečnost neuvědomuje, příčinu vidí v chování ostatních, v únavě, počasí apod. Bohužel má částečně i pravdu, neboť se stýká s pochybnými lidmi, zaplétá se s těmi, kteří jeho důvěřivost zneužívají. Práce se stává překážkou a gryf se tak dostává do začarovaného kruhu, z něhož není úniku.

A jak najít ze začarovaného kruhu cestu ven? Gryf se musí přiklonit k rodině, tradičním lidským hodnotám, využívat co nejvíce „selský rozum“, ale hlavně začít žít podle 4. až 10. přikázání  DESATERA.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 46 Kč/min včetně DPH

Střelec

Horoskopy a motivace

Motivace na sobotu 16.12.2017 od Marty

Asi se taky někdy ptáte, proč se neustále dělají v rodinách rozdíly. Ten je dobrý a jiný zase...

zobrazit celý horoskop

Motivace na pátek 15.12.2017 od Markéty

Každý člověk bez ohledu na to, co provedl, čerpá z lásky, které je dost pro všechny lidi. Dítě se...

zobrazit celý horoskop

Horoskop podle TAROTU od Markéty na prosinec 2017

Prosinec sebou přináší jedny z nejoblíbenějších svátků v roce. Určitě nezapomeneme...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Úklid duše a přání k období adventu

Starý rok pomalu končí a přichází advent před vánočními svátky. A my si s tímto obdobím spojujeme...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011