Astrologická znamení v mýtech a pohádkách - část pátá

 LEV – živel oheň (22. července – 22. srpna)

FÉNIX – živel oheň, země

 

V Héliopoli, nedaleko Káhiry, v kultovním centru boha slunce Ré, uctívali kdysi ptáka, který se každých 500 let sám v hnízdě z myrty, skořice a nardu spálil a z popela se znovu zrodil. Míval různou podobu. Původně to byl rudý a zlatý orel, později byl zobrazován jako modrá volavka. Čínští umělci ho zobrazovali s rozpjatými křídly nad plameny ohně. Fénix je symbolem žáru, jihu, symbolem přeměny a cesty k novému životu, symbolem spojení ohně a země. 

Tento bájný pták se dostal do řeckých a římských mýtů z Egypta. Jmenoval se tam „boinu“ – česky volavka. A protože se objevoval po záplavách, domnívali se staří Egypťané, že se zrodil z vody.

Fénix je plný energie a nadšení. Astrologicky se vztahuje k pátému domu, což znamená tvořivost, sebevyjádření a společenský rozvoj. Jeho cíle jsou ambiciózní, někdy i výstřední, lákají ho náročné úkoly. Ve své činnosti je mimořádně výkonný a plné nasazení vyžaduje i od svých spolupracovníků.

Opakovaná mechanická a rutinní práce ho brzy omrzí. Těší ho činnost tvůrčí, s problémovými rysy, aby mohl prokázat své analytické schopnosti. Malba, sochařství, divadlo, zlatnictví, klenotnictví, veřejně prospěšná činnost – to jsou obory, kde se může předvést, nápady dovést k činům a při okázalých vystoupeních regenerovat svoji osobnost.

Má rád teplé kraje a nejraději by byl, kdyby slunce svítilo od rána do večera a vůbec nezapadlo. Láká ho slunná část Itálie a Francie, ovšem nejen kvůli plážím, ale obdivuje zde také světové historické osobnosti. Rád se pohybuje v honosných prostorách, vládních budovách, nepohrdne pozváním na oběd o několika chodech v luxusní restauraci.

Fénix umí krásně chválit a komplimentům z jeho úst se těžko odolává. Příchod do místnosti je jako působivá teatrální scéna, všichni ostatní kolem najednou zešednou – a fénix se stává ústřední postavou. Stejně dramaticky působí i jeho odchod. Ale běda, když fénixe urazíte – slovně, nebo mu nevěnujete dostatečnou pozornost. Pak vás čeká z jeho strany arogance, povýšenost, bezohlednost a projevy rozmazlenosti.

V případě, že Fénix nenalezne sám sebe, v případě nepříznivého vlivu hvězd, zažívá pocity zklamání a hledá rozptýlení v nekvalitní společnosti, jenom aby zahnal pocit selhání. Začne být panovačný, překypuje důležitostí, někdy může vykazovat i známky megalomanie. Sám sebe začne vnímat jako výjimečného člověka, který se nemusí řídit týmiž společenskými pravidly jako ostatní. On sám přece představuje zákon. Začne zanedbávat své tělesné potřeby, pravidelnou stravu – špatné stravování zdůvodňuje držením diet, únavou. K obranným mechanismům náleží výbuchy vzteku, které slouží jako prostředek ke zvládání stresových situací. Lidé, kteří jsou slabší než on, se mohou stát i terčem otevřené tyranie. Tyto negativní vlastnosti se mohou u Fénixe projevit hlavně v případě ztráty milované bytosti a jsou jedním ze způsobů, kterým se Fénix brání ztrátě.

Vznešenost a důstojnost – to je charakteristika Fénixe. Všechno, co dělá, je vyrovnané, důstojné až impozantní. Patří k lidem, které můžeme právem označit za autority. Má výborné organizační schopnosti a často ho nacházíme ve vedoucích funkcích. Nejcitlivějším tělesným orgánem je srdce, k němu se přidružuje onemocnění cév, např. kornatění tepen. V jídle je labužník, miluje kořeněná a slaná jídla, která dráždí žlučník. Ovoce a zelenina je na okraji jeho stravovacích návyků.

Fénix je také  výborný milenec. Něžná masáž zad a hlazení ve vlasech dokáže udělat s fénixem neskutečné divy.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 46 Kč/min včetně DPH

Střelec

Horoskopy a motivace

Motivace na sobotu 16.12.2017 od Marty

Asi se taky někdy ptáte, proč se neustále dělají v rodinách rozdíly. Ten je dobrý a jiný zase...

zobrazit celý horoskop

Motivace na pátek 15.12.2017 od Markéty

Každý člověk bez ohledu na to, co provedl, čerpá z lásky, které je dost pro všechny lidi. Dítě se...

zobrazit celý horoskop

Horoskop podle TAROTU od Markéty na prosinec 2017

Prosinec sebou přináší jedny z nejoblíbenějších svátků v roce. Určitě nezapomeneme...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Úklid duše a přání k období adventu

Starý rok pomalu končí a přichází advent před vánočními svátky. A my si s tímto obdobím spojujeme...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011