Vánoce? To chce pevné nervy a klid…

 Přáli jste si někdy, abyste měli skutečně klidné Vánoce a také čas před nimi? Je možné se s partnerem domluvit, aby prožití předvánočního času Vánoc samotných bylo skutečně příjemné? Co pro to děláme?

Mnohdy to vypadá tak, že se ženy na konci roku „zblázní“. V práci mají roční uzávěrky nebo jinou práci související se zakončením roku. To je pak docela fofr, protože si mnohdy musí dobrat dovolenou mezi Vánočními svátky a Novým rokem. No a tím je na vše méně času – jak na práce směřující k „poklidnému prožití“ Vánoc, tak na práci v zaměstnání. Vypadá to pak tak, že žena běhá a nakupuje dárky pro rodinu, shání ozdoby, které jsou právě „in“, samozřejmě „povinností“ je vánoční úklid, pečení cukroví. Do toho všeho ještě většinou běžná starost o děti. Tyto záležitosti asi nejsou nic pro jejich partnery. Nic jim to většinou neříká. Muž ani neví, co za dárek koupit své ženě. Tak se jí zeptá, koupí a má vystaráno. Někdy dokonce ženu pověří, aby si dárek koupila sama.

Nejhorší je kombinace všeho najednou. Muž čtrnáct dnů před svátky klidu zjišťuje, že žije v prostoru, kde probíhá činnost, kterou nazýváme „rekonstrukcí bytu“. Vše je rozděláno. V kuchyni si nemá kam co položit, protože všude jsou plechy na pečení a další kuchyňské věci, které ani neumí pojmenovat, protože je minimálně jeden rok neviděl. V ostatních pokojích leží věci ze skříní na zemi, takže není kam šlápnout. V obývacím pokoji jsou tyto věci samozřejmě na křesle, kam si muž běžně sedá ke své oblíbené bedničce na výrobu pohyblivých obrázků. No a běda, když se muž ještě zaúkoluje, aby něco v té bytové anarchii vykonal... A nedej Bože, abyste do toho omarodila.

Přijde Štědrý den. Konečně je v bytě vše hotové a muž přestane být nervózní, protože v bytě je zase vše na svém místě. Zajímavé je, že žena většinou nervózní není – ona na to nemá totiž čas. Avšak napětí, které posledních čtrnáct dnů v domácnosti vládlo, může přetrvat po celé svátky. A v těchto, pro mnohé citlivých dnech, které by měly rodinu stmelovat, dochází také k fatálním událostem, které naopak rodinu rozdělí. Všichni to známe alespoň z vyprávění.

Proto mám pro Vás, milí lidé, jednu dobrou radu: „Před Vánocemi neblázněte!“ Avšak rady typu, jak to máte zvládnout, Vám opravdu nedám. Vždyť zobecňovat postupy je možné v továrnách a ne doma, kde to má každá rodina „zařízeno“ jinak. Vánoce nepřežívejte, ale opravdu si je krásně prožijte.

A vězte, že tak to vidí i můj muž… No a společně Vám všem přejeme skutečně krásné Vánoce a také to, abyste do nového roku vyšli tou správnou nohou.

 

Vaše Marta / Věštírna Jednička

cena 1,6 Eur/min vrátane DPH

Horoskopy a motivace

Motivace na neděli 21.1.2018 od Marty

Dost často přemýšlíte negativně. Bojíte se o rodinu, o sebe, v hlavě si vytváříte katastrofický...

zobraziť celý horoskop

Motivace na sobotu 20.1.2018 od Markéty

Neberte na sebe příliš mnoho zodpovědnosti za životy druhých.  Jediný člověk, za kterého...

zobraziť celý horoskop

Horoskop na měsíc leden 2018 od Šárky

V lednu si dávejte pozor, zda nehrajete dvojí hru. Pokud hodláte v tomto předstírání pokračovat,...

zobraziť celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Nemůžete se k nám dovolat? Poradíme Vám.

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011