Astrologická znamení v mýtech a pohádkách – část třetí

 Jednorožec

BLÍŽENCI – živel vzduch (narozeni 22. května – 21. června)

JEDNOROŽEC – živel vzduch, voda

 

Byli jste už někdy v galerii? A jestli ne, určitě se tam jednoho dne dostanete. Těch bláznivých rostlin, strašidelných krajin, těch draků a příšer, které tam uvidíme... Každý obraz má v sobě pohyb a vypráví nám o minulosti, o životě a o uvažování našich předků.

Např. italský malíř z období vrcholné renesance, Raffael Santi, namaloval na jednom z portrétů záhadnou ženu, která drží na klíně fantastické zvíře, jednorožce. Kdo, nebo co je vlastně jednorožec?

Jednorožec je stvoření, které má tělo koně, jelení nohy a lví ocas. Jeho nejnápadnějším rysem je spirálovitý roh, třetí oko, čakra osvícení, umístěný na čele. Rohu byly přikládány magické a léčebné vlastnosti, protože prý znehodnocuje jedy a čistí vodu. Proto také některé lékárny mají ve svém názvu slovo JEDNOROŽEC. Bývají obvykle bílí, přičemž právě díky této barvě a svému rohu jsou považováni za symbol plachosti, nevinnosti a čistoty. Jediný roh je u středověkých křesťanů vyjádřením Božské duše. Jednorožec je zpravidla líčen jako laskavé stvoření, i když stejně jako ostatní bájná zvířata má i on své stinné stránky. Pojítkem mezi jednorožcem a jeho stinnou stránkou, ničivou změnou, je stařena, trojjediná bohyně. Příkladem trojjediné bohyně v našich pohádkách je např. baba Jaga a její dvě sestry. Přemoci jejich kouzla mohl jenom odvážný a chytrý člověk. A stejné je to i s jednorožcem. Zdolat jeho sílu mohla jenom čistá, neposkvrněná a moudrá panna.

Astrologicky je jednorožec spojen se třetím domem, což znamená – komunikaci, schopnost úsudku, hledání informací, krátké cesty do neznámých míst. Povahově jsou jednorožci spíše plaší, mezi přáteli jsou však výmluvní a uvolnění. Jsou velice pohybliví, netrpí nadváhou, jsou štíhlí. Mají slabost pro rychlé sportovní automobily. Jejich primárním živlem je vzduch, rádi naslouchají hučení větru, vyhledávají větrná místa.

U tohoto zvířetníkového znamení se setkáváme s úzkým spojením a prolínáním dvou živlů - vzduchu a vody. Vzduch osvěžuje vodu, což v praxi znamená, že jednorožci mají sklon stranit sociálním hnutím, která mají sjednotit lidi pro společný cíl a pro dobro lidstva jako celku. Mají přirozený talent pro role prostředníků a vyjednávačů, neboť jsou spolehlivě nestranní, jsou pozorní posluchači a mají silně vyvinutý smysl pro morálku. Pro svou empatii, která souvisí s vodou, a pro své dorozumívací schopnosti, které jsou typické pro vzdušná znamení, mohou mít talent pro jasnovidectví a okultní vědy.

Napětí mezi živlem vzduchu a živlem vody změní laskavého jednorožce v rozmarnou bytost. Přelétavost ve vztazích, jízlivost, vnitřní rozpolcenost, vedou Jednorožce k zádumčivosti a chorobným úvahám. Přestává věřit lidem - ti se stávají pro něho záhadou. Pocity neklidu řeší Jednorožci útěkem do světa fantazie, na denním pořádku je střídání nálad. Pozor na choroby dýchacích cest, na bolesti v kříži a stehnech.

Lidé narozeni ve znamení Jednorožce by se měli vyhýbat prudkým změnám teploty. V sychravém počasí by se měli teple oblékat a spávat při zavřeném okně. V jejich životě občas přicházejí období, kdy potřebují být sami. Chtějí rozjímat, meditovat, objevovat vnitřní světy i oprostit se od jakékoliv manipulace. Mějme pochopení pro tuto jejich potřebu, neboť kromě celkové harmonie Jednorožci opět nabudou svůj klid, získají  větší jistotu v komunikaci i při plnění pracovních povinností. 

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 1,6 Eur/min vrátane DPH

Ryby

Horoskopy a motivace

Motivace na středu 21.2.2018 od Šárky

V tento den má vše, co vyslovíte, potenciál stát se realitou, proto je třeba zvažovat svá slova. Vše...

zobraziť celý horoskop

Motivace na úterý 20.2.2018 od Marty

Rádi děláme věci složitě, chceme si vše pojmenovat a vysvětlit. Kvůli tomu někteří cestují na...

zobraziť celý horoskop

Horoskop na měsíc únor 2018 od Marty

Beran (21.3. - 20.4.) Čeká Vás rušné období a budete vše přehodnocovat. Určité osoby Vás mohou...

zobraziť celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Vítáme mezi námi novou věštkyni Věry

Vítáme mezi námi ve Věštírně Jedničce věštkyni jménem Věry. Paní Věry je zkušená kartářka a...

Informace k omezení volání

Vážení zákazníci, dne 13.1.2018 nabyl účinnosti zákon č. 370/2017 Sb., o platebním styku. ...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011