Astrologická znamení v mýtech a pohádkách – část sedmá

 VÁHY – živel vzduch (23. září  – 23. října)

PEGAS – živel vzduch, země

Bylo nebylo. Do krásné dívky jménem Medúsa se zamiloval sám bůh moře, Poseidon. Schůzku si s ní dal v chrámu Pallas Athény, bohyně moudrosti. Athéna ale proměnila krásnou Medúsu v tak šerednou nestvůru, že každý, kdo na ni pohleděl, hrůzou zkameněl. Udatný Perseus se rozhodl, že zbaví lidstvo postrachu a uřízl spící Medúse hlavu. Z Medúsina těla okamžitě vyskočil krásný okřídlený kůň a hned po narození se vznesl rovnou na Olymp, kde byl bohy velice přátelsky přijat. Narodil se blízko pramenů oceánu a dostal jméno Pegas. Na svém hřbetě často vozil Dia i Múzy. Proto i v dnešní době je Pegas symbolem poezie a umění.

Pegas je především diplomat. Opovrhuje vším, co zavání konflikty a pokud to jen trochu jde, snaží se jim vyhnout, nebo je aspoň zmírnit. Jeho životním krédem je vyrovnanost, harmonie, spokojenost, poctivost a čestnost. Pegas se s nikým nehádá, ale pokud ho někdo napadne či neprávem osočuje, vystupuje nekompromisně.

Má vynikající organizační schopnosti a neobvyklou schopnost vidět jak detail, tak i celek. Jeho projektové práce jsou originální a svérázné. Ve své podstatě je intelektuálně zvídavý, umělecky založený, dokáže se výstižně vyjadřovat slovem i písmem. Povahově je ale spíše plachý a nerad své myšlenky a pocity vyjadřuje před obecenstvem. Díky vlivu země si Pegas dává pozor na to, co je vysvětleno přesně, co má logiku.

V období stresu bývá Pegas popudlivý, tvrdohlavý, nerozhodný a nejistý. Celková rozkolísanost způsobuje, že má strach přijmout odpovědnost za své činy a uvítal by, kdyby za něho rozhodl někdo jiný. Je s ním pak hodně těžké vyjít, protože jeho chování je nevyzpytatelné. Takto náladoví a rozkolísaní lidé potřebují mít oporu v pevném rodinném zázemí, v povahově čistém a ušlechtilém životním partnerovi. Na tom, jaký člověk z Pegase vyroste, mají zásluhu především rodiče a výchova v rodině. Děti své rodiče napodobují, přejímají jejich názory na vzdělání, kulturu oblékání, stravování, společenské jevy a pod.

Pegas občas trpí bolestí hlavy, lehce nastydne, protože se nedostatečně obléká. Nejcitlivějším orgánem v jeho těle jsou ledviny. Jako prevenci by měl Pegas pít bylinkové čaje, zejména se doporučuje heřmánek a lípa.

Pegas jako žena nedokáže žít sám, neustále musí vedle sebe cítit někoho, kdo ho má rád, kdo se o něho postará. Pegas jako muž potřebuje, aby ho jeho partnerka neustále chválila a lichotila mu. Obě pohlaví dokáží být šarmantní, nikoho nepomlouvají, jsou zdvořilí, pro přátelství se dovedou obětovat. Obdivují umění všeho druhu, květiny, přírodu, rozkvetlou zahradu, mají bohatý duševní život. Přitahuje je kulturní dědictví Řecka, Itálie, Japonska. Jsou společenští, rádi se baví, navštěvují čajovny, kavárny, zábavní podniky.

Pegasova osobnost je založena na lásce a harmonii, má vznešenou, přátelskou a milou povahu, touží po tichém a klidném životě, po sociální spravedlnosti a vyrovnanosti v lidských vztazích. V Tarotu je Pegas zastoupen symbolem Spravedlnost. Na kartě vidíme egyptskou bohyni Maat, bohyni pravdy a spravedlnosti. Tato bohyně drží v ruce váhy pravdy. Na nich se vážilo srdce zemřelého člověka a zjišťovalo se, zda má čisté svědomí nebo ne. V řecké mytologii úlohu zosobněné Spravedlnosti představovala Pallas Athéna. Ve svém životě se vždy řídila mravními zásadami, bojovala za vyšší duchovní principy. A stejně tak i Pegas. Setkáním s Athénou v době svého narození si osvojil logické myšlení, čisté a průzračné vnímání, nestrannost při rozhodování a touto nestranností se co nejvíce snaží přiblížit objektivní pravdě.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 1,6 Eur/min vrátane DPH

Horoskopy a motivace

Předpověď na čtvrtek 18.1.2018 od Marty

Proč se pořád ohlížet na lidi, kteří Vás kritizují. Sami nemají čisté svědomí a neustále jen...

zobraziť celý horoskop

Motivace na středu 17.1.2018 od Markéty

Víra je velmi často používané slovo. Uvědomte si, jak často používáte: "Já tomu nevěřím. Já ti...

zobraziť celý horoskop

Horoskop na měsíc leden 2018 od Šárky

V lednu si dávejte pozor, zda nehrajete dvojí hru. Pokud hodláte v tomto předstírání pokračovat,...

zobraziť celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Nemůžete se k nám dovolat? Poradíme Vám.

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011