Astrologická znamení v mýtech a pohádkách - část první

 Každý člověk se někdy v životě zajímal nebo bude zajímat, v jakém znamení se narodil a jak se toto astrologické znamení promítá v jeho životě. Na pradávných představách o přírodě a silách, které řídí běh života, jsou založeny pohádky. Vystupují v nich nadpřirozené bytosti – víly, sudičky, kouzelníci, draci apod. A právě mnohé z  těchto nadpřirozených bytostí mají velmi blízko ke zvířetníkovým znamením.

 

Tentokrát se zaměřím na znamení berana (21. 3. – 21. 4.)

V pohádkách o princeznách se často setkáváme s draky, kteří se liší počtem hlav. V našich pohádkách jich bývá lichý počet, v čínských pohádkách se setkáme jen s drakem jednohlavým, v pohádkách řeckých mají draci hlav jedno sto. Draci žijí ve slujích a chrání své bohatství a svůj majetek tak, že na nepřátele dští oheň a síru. V čínském horoskopu mají lidé narozeni ve znamení draka vladařské předpoklady. Jsou přitažliví, všestranně nadaní, energičtí. V asijské mytologii se ve spojení s drakem hovoří o jeho léčitelských schopnostech, o potřebě pomáhat slabším, jsou to bytosti hodné a přátelské.

V souvislosti  se zvířetníkovým znamením  BERANA se v anglosaském prostředí setkáváme se slovem WYVERN, což není  skutečný drak, nýbrž okřídlený ještěr. Toto  monstrum má přední nohy draka a ostnatý ohon hada. Na rozdíl od draka má jen jednu hlavu, jeden pár nohou a jeden pár křídel. Je menší než drak a chrlí oheň.

Někdy se uvádí v překladu slova wyvern slovo saň. Saň (anglicky dragon) má čtyři nohy, pár křídel a obvykle oheň nechrlí. Takže si sami vyberte, který překlad je pro vás přijatelnější. Osobně si myslím, že WYVERN jako ohnivé znamení by i v mýtech mělo být monstrum, které  ten oheň chrlí.

WYVERNI jsou odvážní, mají vysoká morální měřítka, umějí proniknout do podstaty věcí. Mají nekonečnou zásobu energie a mívají potíže občas  zpomalit a odpočívat. Díky své vodní složce jsou dobrosrdeční, empatičtí, laskaví. Voda v nich vzbuzuje zájem o duchovní záležitosti a tajemno. Často bývají zbytečně přecitlivělí, obranný mechanismus u nich souvisí s ohněm. Své pocity ventilují bez přemýšlení a neberou ohled na pozdější následky. Potlačovaný hněv namíří mnohdy na slabší jedince. Když odezní zdroje stresu, útočnost se sníží. Vykonávání rutinní a nudné činnosti je pod jejich úroveň a rádi tuto práci přenechávají  jiným. Bourají staré a přežité. A nové věci vytvářejí podle svých představ. Pro své novátorské myšlenky strhnou i další následovníky. WYVERNI se nikdy nezastaví, jejich život můžeme charakterizovat jako ustavičný boj o vlastní úspěšné uplatnění. Jako ohnivé znamení jsou při delším pobytu na slunci náchylní k úpalu. Lenošení na prosluněné pláži zvyšuje jejich nervozitu a způsobuje bolesti hlavy. Pozor by si měli dávat také na popáleniny při práci s ohněm a na vysoké teploty při horečnatém onemocnění. Velmi blahodárně na jejich organizmus působí pobyt v přírodě, v lese, na čerstvém vzduchu.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 1,6 Eur/min vrátane DPH

Horoskopy a motivace

Motivace na neděli 21.1.2018 od Marty

Dost často přemýšlíte negativně. Bojíte se o rodinu, o sebe, v hlavě si vytváříte katastrofický...

zobraziť celý horoskop

Motivace na sobotu 20.1.2018 od Markéty

Neberte na sebe příliš mnoho zodpovědnosti za životy druhých.  Jediný člověk, za kterého...

zobraziť celý horoskop

Horoskop na měsíc leden 2018 od Šárky

V lednu si dávejte pozor, zda nehrajete dvojí hru. Pokud hodláte v tomto předstírání pokračovat,...

zobraziť celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Nemůžete se k nám dovolat? Poradíme Vám.

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011