Astrologická znamení v mýtech a pohádkách - část první

 Každý člověk se někdy v životě zajímal nebo bude zajímat, v jakém znamení se narodil a jak se toto astrologické znamení promítá v jeho životě. Na pradávných představách o přírodě a silách, které řídí běh života, jsou založeny pohádky. Vystupují v nich nadpřirozené bytosti – víly, sudičky, kouzelníci, draci apod. A právě mnohé z  těchto nadpřirozených bytostí mají velmi blízko ke zvířetníkovým znamením.

 

Tentokrát se zaměřím na znamení berana (21. 3. – 21. 4.)

V pohádkách o princeznách se často setkáváme s draky, kteří se liší počtem hlav. V našich pohádkách jich bývá lichý počet, v čínských pohádkách se setkáme jen s drakem jednohlavým, v pohádkách řeckých mají draci hlav jedno sto. Draci žijí ve slujích a chrání své bohatství a svůj majetek tak, že na nepřátele dští oheň a síru. V čínském horoskopu mají lidé narozeni ve znamení draka vladařské předpoklady. Jsou přitažliví, všestranně nadaní, energičtí. V asijské mytologii se ve spojení s drakem hovoří o jeho léčitelských schopnostech, o potřebě pomáhat slabším, jsou to bytosti hodné a přátelské.

V souvislosti  se zvířetníkovým znamením  BERANA se v anglosaském prostředí setkáváme se slovem WYVERN, což není  skutečný drak, nýbrž okřídlený ještěr. Toto  monstrum má přední nohy draka a ostnatý ohon hada. Na rozdíl od draka má jen jednu hlavu, jeden pár nohou a jeden pár křídel. Je menší než drak a chrlí oheň.

Někdy se uvádí v překladu slova wyvern slovo saň. Saň (anglicky dragon) má čtyři nohy, pár křídel a obvykle oheň nechrlí. Takže si sami vyberte, který překlad je pro vás přijatelnější. Osobně si myslím, že WYVERN jako ohnivé znamení by i v mýtech mělo být monstrum, které  ten oheň chrlí.

WYVERNI jsou odvážní, mají vysoká morální měřítka, umějí proniknout do podstaty věcí. Mají nekonečnou zásobu energie a mívají potíže občas  zpomalit a odpočívat. Díky své vodní složce jsou dobrosrdeční, empatičtí, laskaví. Voda v nich vzbuzuje zájem o duchovní záležitosti a tajemno. Často bývají zbytečně přecitlivělí, obranný mechanismus u nich souvisí s ohněm. Své pocity ventilují bez přemýšlení a neberou ohled na pozdější následky. Potlačovaný hněv namíří mnohdy na slabší jedince. Když odezní zdroje stresu, útočnost se sníží. Vykonávání rutinní a nudné činnosti je pod jejich úroveň a rádi tuto práci přenechávají  jiným. Bourají staré a přežité. A nové věci vytvářejí podle svých představ. Pro své novátorské myšlenky strhnou i další následovníky. WYVERNI se nikdy nezastaví, jejich život můžeme charakterizovat jako ustavičný boj o vlastní úspěšné uplatnění. Jako ohnivé znamení jsou při delším pobytu na slunci náchylní k úpalu. Lenošení na prosluněné pláži zvyšuje jejich nervozitu a způsobuje bolesti hlavy. Pozor by si měli dávat také na popáleniny při práci s ohněm a na vysoké teploty při horečnatém onemocnění. Velmi blahodárně na jejich organizmus působí pobyt v přírodě, v lese, na čerstvém vzduchu.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 1,6 Eur/min vrátane DPH

Váhy

Horoskopy a motivace

Motivace na pondělí 23.10.2017 od Marty

Pondělí si užijme a po napjatých dnech s partnerem - možná to souviselo s volbami - si udělejte spolu...

zobraziť celý horoskop

Motivace na neděli 22.10.2017 od Markéty

Mnohokrát váháte, zda jdete po správné cestě. To se stává zejména v okamžicích, kdy začnete...

zobraziť celý horoskop

Motivace na sobotu 21.10.2017 od Šárky

Buďte velkorysí. Přichází období vhodné pro započetí studia a čtení moudrých knih. Informace nyní...

zobraziť celý horoskop

Zodiac

Aktuality

V naší věštírně jsou Dobří andělé

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Proč volat nebo nevolat vědmám a věštcům do televize?

Voláte věštkyním do televize, kde probíhají pravidelně ezoterické pořady a kde Vám věštci a vědmy...

Přijmeme věštkyně a věštce

Pokud cítíte, že byste byli prospěšní lidem, kteří to opravdu potřebují, neváhejte a napište nám....

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011