Astrologická znamení v mýtech a pohádkách - část pátá

 LEV – živel oheň (22. července – 22. srpna)

FÉNIX – živel oheň, země

 

V Héliopoli, nedaleko Káhiry, v kultovním centru boha slunce Ré, uctívali kdysi ptáka, který se každých 500 let sám v hnízdě z myrty, skořice a nardu spálil a z popela se znovu zrodil. Míval různou podobu. Původně to byl rudý a zlatý orel, později byl zobrazován jako modrá volavka. Čínští umělci ho zobrazovali s rozpjatými křídly nad plameny ohně. Fénix je symbolem žáru, jihu, symbolem přeměny a cesty k novému životu, symbolem spojení ohně a země. 

Tento bájný pták se dostal do řeckých a římských mýtů z Egypta. Jmenoval se tam „boinu“ – česky volavka. A protože se objevoval po záplavách, domnívali se staří Egypťané, že se zrodil z vody.

Fénix je plný energie a nadšení. Astrologicky se vztahuje k pátému domu, což znamená tvořivost, sebevyjádření a společenský rozvoj. Jeho cíle jsou ambiciózní, někdy i výstřední, lákají ho náročné úkoly. Ve své činnosti je mimořádně výkonný a plné nasazení vyžaduje i od svých spolupracovníků.

Opakovaná mechanická a rutinní práce ho brzy omrzí. Těší ho činnost tvůrčí, s problémovými rysy, aby mohl prokázat své analytické schopnosti. Malba, sochařství, divadlo, zlatnictví, klenotnictví, veřejně prospěšná činnost – to jsou obory, kde se může předvést, nápady dovést k činům a při okázalých vystoupeních regenerovat svoji osobnost.

Má rád teplé kraje a nejraději by byl, kdyby slunce svítilo od rána do večera a vůbec nezapadlo. Láká ho slunná část Itálie a Francie, ovšem nejen kvůli plážím, ale obdivuje zde také světové historické osobnosti. Rád se pohybuje v honosných prostorách, vládních budovách, nepohrdne pozváním na oběd o několika chodech v luxusní restauraci.

Fénix umí krásně chválit a komplimentům z jeho úst se těžko odolává. Příchod do místnosti je jako působivá teatrální scéna, všichni ostatní kolem najednou zešednou – a fénix se stává ústřední postavou. Stejně dramaticky působí i jeho odchod. Ale běda, když fénixe urazíte – slovně, nebo mu nevěnujete dostatečnou pozornost. Pak vás čeká z jeho strany arogance, povýšenost, bezohlednost a projevy rozmazlenosti.

V případě, že Fénix nenalezne sám sebe, v případě nepříznivého vlivu hvězd, zažívá pocity zklamání a hledá rozptýlení v nekvalitní společnosti, jenom aby zahnal pocit selhání. Začne být panovačný, překypuje důležitostí, někdy může vykazovat i známky megalomanie. Sám sebe začne vnímat jako výjimečného člověka, který se nemusí řídit týmiž společenskými pravidly jako ostatní. On sám přece představuje zákon. Začne zanedbávat své tělesné potřeby, pravidelnou stravu – špatné stravování zdůvodňuje držením diet, únavou. K obranným mechanismům náleží výbuchy vzteku, které slouží jako prostředek ke zvládání stresových situací. Lidé, kteří jsou slabší než on, se mohou stát i terčem otevřené tyranie. Tyto negativní vlastnosti se mohou u Fénixe projevit hlavně v případě ztráty milované bytosti a jsou jedním ze způsobů, kterým se Fénix brání ztrátě.

Vznešenost a důstojnost – to je charakteristika Fénixe. Všechno, co dělá, je vyrovnané, důstojné až impozantní. Patří k lidem, které můžeme právem označit za autority. Má výborné organizační schopnosti a často ho nacházíme ve vedoucích funkcích. Nejcitlivějším tělesným orgánem je srdce, k němu se přidružuje onemocnění cév, např. kornatění tepen. V jídle je labužník, miluje kořeněná a slaná jídla, která dráždí žlučník. Ovoce a zelenina je na okraji jeho stravovacích návyků.

Fénix je také  výborný milenec. Něžná masáž zad a hlazení ve vlasech dokáže udělat s fénixem neskutečné divy.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 1,6 Eur/min vrátane DPH

Ryby

Horoskopy a motivace

Motivace na středu 21.2.2018 od Šárky

V tento den má vše, co vyslovíte, potenciál stát se realitou, proto je třeba zvažovat svá slova. Vše...

zobraziť celý horoskop

Motivace na úterý 20.2.2018 od Marty

Rádi děláme věci složitě, chceme si vše pojmenovat a vysvětlit. Kvůli tomu někteří cestují na...

zobraziť celý horoskop

Horoskop na měsíc únor 2018 od Marty

Beran (21.3. - 20.4.) Čeká Vás rušné období a budete vše přehodnocovat. Určité osoby Vás mohou...

zobraziť celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Vítáme mezi námi novou věštkyni Věry

Vítáme mezi námi ve Věštírně Jedničce věštkyni jménem Věry. Paní Věry je zkušená kartářka a...

Informace k omezení volání

Vážení zákazníci, dne 13.1.2018 nabyl účinnosti zákon č. 370/2017 Sb., o platebním styku. ...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011