Astrologická znamení v mýtech a pohádkách – část jedenáctá

  

VODNÁŘ – živel vzduch (20. ledna – 19. února)

PTÁK  OHNIVÁK – živel vzduch, oheň

 

Pták Ohnivák je symbolem spojení vzdušného živlu s ohněm. Podle pověstí je současně člověkem i ptákem, spojuje v sobě lidské i ptačí vlastnosti. Ve své ptačí podobě je Pták Ohnivák nádherné a kouzelné stvoření, které pomáhá ostatním bojovat proti zlu. Z lidských vlastností je třeba vyzdvihnout Ohnivákovu moudrost, duchaplnost a obratnost při komunikaci. Jeho silnou stránkou je sociální cítění, podpora pravdy a lásky proti  lžím a nenávisti.

Pták Ohnivák je dobrotivá bytost, která chrání člověka před zlem. Je veselý, rád by stoupal vzhůru ke Slunci. Pokud mu ale ublížíte, vrhne se na Vás z oblohy jako dravec. Lidské chyby neodpouští, v plném rozsahu dává průchod svým bouřlivým emocím. Někdy mívá zmatek v tom, co by měl cítit, kým by měl být a kým ve skutečnosti je. Přejímá náladu svého okolí, je vztahovačný, zlobí se, na svou obranu se vytasí s nelogickými argumenty. Málo si váží sám sebe, díky vzdušnému živlu utíká do světa fantazie, často bývá ve stresu a pak začne paranoidně - zbytečně a bezdůvodně - obvinovat sám sebe. Projevem stresu a citové nejistoty bývá i přílišná závislost na lidech ve svém okolí, touha, aby o něho někdo pečoval.

Pták Ohnivák je zvídavý, vynalézavý, neustále ho napadají nové myšlenky. Patří k neúnavným a činorodým lidem, nesnáší rutinu, vyhovuje mu práce, kterou si může sám organizovat. Jako průbojný jedinec se dokáže veřejně postavit proti nelogickým tvrzením autorit. V jednání s lidmi je Pták Ohnivák přímý a důrazně obhajuje své přesvědčení. Udržuje si však odstup a dává si pozor, komu věnuje svoji důvěru.

Pokud si přeje ve svém životě něco změnit, díky jazykové obratnosti se nebojí své stanovisko, třeba i veřejně, obhájit. Zajímá se o člověka, trápí ho bezpráví a nespravedlnost, za dobrou věc se dokáže poprat.

Má mimořádně vyvinutý smysl pro přátelství. Vyzařuje z něho trpělivost, oddanost, upřímnost a dobrotivost, vyrovnanost, laskavost, moudrost a osobní kouzlo.

Ptáci Ohniváci jsou klidní, zdvořilí, mají poctivý a čestný charakter. Jsou přizpůsobiví, touží po klidu a harmonii. Neradi se hádají, nesnášejí napětí ve vztazích. To je doslova ničí. Pak upadají do smutku, deprese, podivínství. V práci jsou spolehliví, lákají je podnikatelské aktivity. Rozsévají kolem sebe pohodu, mají smysl pro barvy a projevují výrazné umělecké schopnosti. Následkem vysokého pracovního nasazení se jejich organizmus časem vyčerpá a u Ptáka Ohniváka  se objeví zvýšená vnitřní nervozita, žaludeční neuróza, dýchací problémy a bolesti hlavy.

Jsou to citlivé povahy a u partnera hledají oporu, porozumění, touží poslouchat neustálé lichotky a rádi se nechávají partnerem přesvědčovat o své kráse a dokonalosti. Jejich sny jsou často nedosažitelné, nereálné a nerealizovatelné, pak je čeká zklamání, se kterým se jen těžko vyrovnávají.

Při nespokojenosti hledají únik v alkoholu a drogách. Milují svobodu, rychle se zamilovávají, ale ve svém nitru se mnohdy cítí osamoceni.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 1,6 Eur/min vrátane DPH

Váhy

Horoskopy a motivace

Motivace na pondělí 23.10.2017 od Marty

Pondělí si užijme a po napjatých dnech s partnerem - možná to souviselo s volbami - si udělejte spolu...

zobraziť celý horoskop

Motivace na neděli 22.10.2017 od Markéty

Mnohokrát váháte, zda jdete po správné cestě. To se stává zejména v okamžicích, kdy začnete...

zobraziť celý horoskop

Motivace na sobotu 21.10.2017 od Šárky

Buďte velkorysí. Přichází období vhodné pro započetí studia a čtení moudrých knih. Informace nyní...

zobraziť celý horoskop

Zodiac

Aktuality

V naší věštírně jsou Dobří andělé

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Proč volat nebo nevolat vědmám a věštcům do televize?

Voláte věštkyním do televize, kde probíhají pravidelně ezoterické pořady a kde Vám věštci a vědmy...

Přijmeme věštkyně a věštce

Pokud cítíte, že byste byli prospěšní lidem, kteří to opravdu potřebují, neváhejte a napište nám....

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011