Astrologická znamení v mýtech a pohádkách - část druhá

 Gryf

 

BÝK (22. 4. – 21. 5.) – živel země

GRYF – živel země, vzduch

 

Bylo nebylo, bohyni noci a pekla, Nyktě, se jednoho dne narodila krásná holčička, které dali jméno Nemesis. Děvčátko rostlo jako z vody a zajímalo se o svět kolem sebe. Okolí udivovalo svou moudrostí, vážností a zejména smyslem pro spravedlnost. I když v dnešní době je Nemesis symbolem osudové pomsty, ve skutečnosti nepatřila k těm bohyním, které uměly pouze trestat. Záleželo vždy na chování lidí. Ty hodné a slušné obdarovávala, ty zpupné stíhala neštěstím tak dlouho, dokud svou chybu nenapravili.

Nástrojem její pomsty bylo obrovské zvíře, ochránce zlatých pokladů, GRYF. Od pasu nahoru to byl orel s ostrými drápy, mohutnými křídly a silným zobákem, od pasu dolů lev, jehož ocas připomíná hada. Proto má gryf vlastnosti ptáka, které souvisejí s duchovností, i vlastnosti odvážného a udatného královského zvířete.

Hlavním rysem zemského živlu je stálost, praktičnost. Člověk má pocit, že náleží k zemi a k tomu, co země dává. Vzdušný prvek vnáší do tohoto znamení intelektuální zvídavost, všímavost k okolnímu světu a ochranu hledačům moudrosti.

V českém prostředí se tato bájná bytost nazývá NOH. S ptákem NOHEM se můžeme setkat v Jiráskových Starých pověstech českých, v pověsti O Bruncvíkovi.

Ale zpátky ke gryfům jako zvířetníkovým znamením.

Gryfové chtějí od života hlavně klid a mír, a to jak pro sebe, tak i pro lidi ve svém okolí. Dokáží kolem sebe šířit poklidnou atmosféru, stálost a pohodu. Milují přírodu, rádi pobývají i v panenské divočině. Jsou materialisticky založeni, mají silnou potřebu být finančně zabezpečeni. Umějí tvrdě pracovat, uvažují logicky, jsou výborní organizátoři a spolehliví přátelé. Nevěří věcem, které nevidí nebo kterých se nemohou dotknout, konkrétně se jedná o mystické záležitosti, o věci mezi nebem a zemí. Ovšem sekundární vzdušný prvek je donutí, aby o těchto věcech aspoň uvažovali. Jsou spíše nespolečenští, občas potřebují trávit nějaký čas o samotě, aby načerpali nové síly. Vzhledem ke svému silnému estetickému cítění se gryfové rádi obklopují krásnými uměleckými předměty, zbožňují Francii, Itálii. Mají vkus, smysl pro barvu, tvary i cit pro těžké vůně parfémů. Přítomnost vzduchu je mnohdy nasměruje k léčitelství, aromaterapii, reflexologii.

I když jsou plaší a nespolečenští, mají silně vyvinuto sociální cítění, jsou ukáznění fyzicky i duševně. Ke zdárnému vývoji a spokojenému životu potřebují gryfové pevné rodinné zázemí. Pokud jim schází tato kotva i pocit, že někam směřují, že se ubírají ke smysluplnému cíli, mohou nastat velké problémy. Začnou obdivovat výstřední lidi se spoustou peněz a společensky nepřijatelným životním stylem. Chamtivost, sebestřednost, nečinnost, špatné stravovací návyky, zanedbávání svého zevnějšku – to vše vede k tomu, že dříve rozumný a uznávaný člověk se stává někým, komu se lidé vyhýbají. Gryf si ale tuto temnou skutečnost neuvědomuje, příčinu vidí v chování ostatních, v únavě, počasí apod. Bohužel má částečně i pravdu, neboť se stýká s pochybnými lidmi, zaplétá se s těmi, kteří jeho důvěřivost zneužívají. Práce se stává překážkou a gryf se tak dostává do začarovaného kruhu, z něhož není úniku.

A jak najít ze začarovaného kruhu cestu ven? Gryf se musí přiklonit k rodině, tradičním lidským hodnotám, využívat co nejvíce „selský rozum“, ale hlavně začít žít podle 4. až 10. přikázání  DESATERA.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 1,6 Eur/min vrátane DPH

Horoskopy a motivace

Motivace na neděli 21.1.2018 od Marty

Dost často přemýšlíte negativně. Bojíte se o rodinu, o sebe, v hlavě si vytváříte katastrofický...

zobraziť celý horoskop

Motivace na sobotu 20.1.2018 od Markéty

Neberte na sebe příliš mnoho zodpovědnosti za životy druhých.  Jediný člověk, za kterého...

zobraziť celý horoskop

Horoskop na měsíc leden 2018 od Šárky

V lednu si dávejte pozor, zda nehrajete dvojí hru. Pokud hodláte v tomto předstírání pokračovat,...

zobraziť celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Nemůžete se k nám dovolat? Poradíme Vám.

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011