Astrologická znamení v mýtech a pohádkách – část čtvrtá

 RAK – živel voda (20. června – 22. července)

CHIMÉRA – živel voda, oheň

 

Stohlavý obr Tyfón měl s manželkou Echidnou, která byla napůl žena a napůl had, několik potomků. Jedním z nich byla fantastická nestvůra – Chiméra. Zepředu měla podobu lva, uprostřed to byla divoká koza a zezadu měla podobu draka, jehož ocas končil hadí hlavou. Ze tří tlam chrlila jedovatý oheň, který spaloval a otrávil všechno, co zasáhl. Měla za úkol střežit vchod do podsvětí. Když ucítila člověka, vylezla ze svého doupěte a sežehla ho ohněm.

Dnešní chiméry už nemají určitou podobu. Jsou to pouhé přeludy, utkvělé vidiny, které člověka pronásledují ve dne v noci, a s mytologickou nestvůrou, po  níž dostaly jméno a která žila v oblasti Středozemí, už nemají nic společného. Slovo chiméra je v současnosti pouze synonymem klamné představy, něčeho nereálného. Pojem se užívá také pro duševní úchylku nebo pro označení člověka, který se skrývá za několika maskami. Obyčejně těžko poznáme, o jakého člověka vlastně jde, o co usiluje, jaký má charakter, zda mluví pravdu nebo lže. Takový člověk obvykle nalhává něco i sám sobě, klame ze strachu a strach také vštěpuje svému okolí. Z běžného života známe např. chimérické sny, chimérická přání, ale i chimérickou politiku.

Astrologicky se Chiméra vztahuje ke čtvrtému domu, což znamená, že chrání svůj domov a svoji rodinu. Jako všechny vodní typy je hodně proměnlivá, náladová a mimořádně citlivá na to, co si o ní okolí myslí. Velmi ráda slyší chválu a ujištění, jak si jí ostatní lidé váží.

Sekundární oheň zmírňuje Chiméřinu přecitlivělost a dodává jí energii, aby věci dotáhla do konce. Emočně je připoutána k minulému životu, může mít i předtuchy nebo věštecké sny, které se týkají zejména rodiny a přátel. Mysl Chiméry se obrací do minulosti, vzpomíná na ni nostalgicky, se slzou v oku. Domov zdobí obrazy předků, zbožňuje starožitný nábytek a všechny starožitné předměty. Je rozený sběratel. Chiméře obrat do vlastního nitra prospívá. Dodává jí hluboký klid, větší vyrovnanost a intuitivní nadhled v případné těžké životní situaci. Líbí se jí také lodě a gondoly. Nové a moderní předměty neuznává. Starý nábytek jí připomíná dětství. Nemá ráda žádné novoty, i v oblasti medicíny upřednostňuje léčbu bylinkami před klasickou medikamentózní léčbou.

Chiméry mají většinou středně velkou, někdy zavalitější postavu se sklonem k tloušťce, takže atletickým dojmem v žádném případě nepůsobí. Tvář má něžně zaoblené tvary a jemné rysy. Její obličej přitahuje pozornost kulatou bradou, širokým nosem a bledou barvou pleti. Chiméry jsou dobrosrdečné se smyslem pro romantiku a přírodu. Ve společnosti jsou spíše samotářské, stydlivé. Rozhodně se sebou nenechají manipulovat, jsou snaživé, pilné, cílevědomé a mají pevnou vůli. V případě, že jim někdo ubližuje, dokáží být bojovné a útočné. Typickým znakem Chimér jsou časté změny nálad. Ani ony samy tyto změny nedokáží vysvětlit a vnitřně se kvůli tomu trápí, nechtějí nikoho vědomě trápit. Ovšem okolí může Chiméru považovat za náročného a chladného člověka s mnoha nadbytečnými požadavky.

A čím Chiméru potěšíte? Šedým stříbrem a šperky zhotovenými ze stříbra. A jelikož má ráda země s jezery a řekami, určitě jí uděláte radost zakoupením dovolené na Floridě, Kanárských  ostrovech, ale nepohrdne ani pozváním na koupaliště nebo k českému či moravskému rybníku.

 

S úctou a láskou Vaše kartářka Antonia / Věštírna Jednička

cena 1,6 Eur/min vrátane DPH

Střelec

Horoskopy a motivace

Motivace na sobotu 16.12.2017 od Marty

Asi se taky někdy ptáte, proč se neustále dělají v rodinách rozdíly. Ten je dobrý a jiný zase...

zobraziť celý horoskop

Motivace na pátek 15.12.2017 od Markéty

Každý člověk bez ohledu na to, co provedl, čerpá z lásky, které je dost pro všechny lidi. Dítě se...

zobraziť celý horoskop

Horoskop podle TAROTU od Markéty na prosinec 2017

Prosinec sebou přináší jedny z nejoblíbenějších svátků v roce. Určitě nezapomeneme...

zobraziť celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Úklid duše a přání k období adventu

Starý rok pomalu končí a přichází advent před vánočními svátky. A my si s tímto obdobím spojujeme...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011