Vánoce? To chce pevné nervy a klid…

 Přáli jste si někdy, abyste měli skutečně klidné Vánoce a také čas před nimi? Je možné se s partnerem domluvit, aby prožití předvánočního času Vánoc samotných bylo skutečně příjemné? Co pro to děláme?

Mnohdy to vypadá tak, že se ženy na konci roku „zblázní“. V práci mají roční uzávěrky nebo jinou práci související se zakončením roku. To je pak docela fofr, protože si mnohdy musí dobrat dovolenou mezi Vánočními svátky a Novým rokem. No a tím je na vše méně času – jak na práce směřující k „poklidnému prožití“ Vánoc, tak na práci v zaměstnání. Vypadá to pak tak, že žena běhá a nakupuje dárky pro rodinu, shání ozdoby, které jsou právě „in“, samozřejmě „povinností“ je vánoční úklid, pečení cukroví. Do toho všeho ještě většinou běžná starost o děti. Tyto záležitosti asi nejsou nic pro jejich partnery. Nic jim to většinou neříká. Muž ani neví, co za dárek koupit své ženě. Tak se jí zeptá, koupí a má vystaráno. Někdy dokonce ženu pověří, aby si dárek koupila sama.

Nejhorší je kombinace všeho najednou. Muž čtrnáct dnů před svátky klidu zjišťuje, že žije v prostoru, kde probíhá činnost, kterou nazýváme „rekonstrukcí bytu“. Vše je rozděláno. V kuchyni si nemá kam co položit, protože všude jsou plechy na pečení a další kuchyňské věci, které ani neumí pojmenovat, protože je minimálně jeden rok neviděl. V ostatních pokojích leží věci ze skříní na zemi, takže není kam šlápnout. V obývacím pokoji jsou tyto věci samozřejmě na křesle, kam si muž běžně sedá ke své oblíbené bedničce na výrobu pohyblivých obrázků. No a běda, když se muž ještě zaúkoluje, aby něco v té bytové anarchii vykonal... A nedej Bože, abyste do toho omarodila.

Přijde Štědrý den. Konečně je v bytě vše hotové a muž přestane být nervózní, protože v bytě je zase vše na svém místě. Zajímavé je, že žena většinou nervózní není – ona na to nemá totiž čas. Avšak napětí, které posledních čtrnáct dnů v domácnosti vládlo, může přetrvat po celé svátky. A v těchto, pro mnohé citlivých dnech, které by měly rodinu stmelovat, dochází také k fatálním událostem, které naopak rodinu rozdělí. Všichni to známe alespoň z vyprávění.

Proto mám pro Vás, milí lidé, jednu dobrou radu: „Před Vánocemi neblázněte!“ Avšak rady typu, jak to máte zvládnout, Vám opravdu nedám. Vždyť zobecňovat postupy je možné v továrnách a ne doma, kde to má každá rodina „zařízeno“ jinak. Vánoce nepřežívejte, ale opravdu si je krásně prožijte.

A vězte, že tak to vidí i můj muž… No a společně Vám všem přejeme skutečně krásné Vánoce a také to, abyste do nového roku vyšli tou správnou nohou.

 

Vaše Marta / Věštírna Jednička

cena 46 Kč/min včetně DPH

Střelec

Horoskopy a motivace

Motivace na sobotu 16.12.2017 od Marty

Asi se taky někdy ptáte, proč se neustále dělají v rodinách rozdíly. Ten je dobrý a jiný zase...

zobrazit celý horoskop

Motivace na pátek 15.12.2017 od Markéty

Každý člověk bez ohledu na to, co provedl, čerpá z lásky, které je dost pro všechny lidi. Dítě se...

zobrazit celý horoskop

Horoskop podle TAROTU od Markéty na prosinec 2017

Prosinec sebou přináší jedny z nejoblíbenějších svátků v roce. Určitě nezapomeneme...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Úklid duše a přání k období adventu

Starý rok pomalu končí a přichází advent před vánočními svátky. A my si s tímto obdobím spojujeme...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011