Společně vytváříme lepší svět

 Indicko-americký filosof Sri Chinmoy řekl: "Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto se snažím měnit sám sebe." 

Po nesčetných zkušenostech jak našich vlastních, tak spousty lidí v našem okolí jsme „konečně“ dospěli k neměnné pravdě, že nemůžeme změnit svět, ať se snažíme sebevíc. Co je na tom pravdy? Podle slov moudrých, kteří nám říkají, že nic není nemožné a doslova i nemožné se stává možným pokud opravdu chceme, je možné změnit svět. Ano, svět můžeme změnit, ale musíme začít sami u sebe. Stačí nalézt odvahu a udělat první krok, určit smysl svého života, který nám ukáže směr, kterým se máme vydat, abychom nalezli přesně to, po čem touží naše srdce. Abychom dospěli ke svému nejčistšímu já. Abychom se stali sami sebou.

Proč říkám určit smysl svého života? Smysl života si určuje každý z nás sám. A pokud se ještě neustále snažíte hledat smysl "bytí", smysl všeho smyslně nesmyslného, tak vám s láskou a s radostí můžu tvrdit, že život má jenom ten smysl, jaký mu určíme my sami. Podle smyslu života, který mu dáme svým způsobem nahlížení na věci minulé, přítomné či budoucí, proudí tok života přesně tím směrem.

Tak například - pokud je smyslem našeho života pomstít se za všechno, co se nám v minulosti stalo, ať už to bylo v tomto životě, nebo v životech před současnou inkarnací, pak nám život přináší situace k tomu potřebné. Pokud je smyslem našeho života napravovat minulé chyby a to opět jak z tohoto života, tak z minulých inkarnací, pak nám proud života přinese přesně takové situace, které odpovídají těm minulým a my častokrát marně pátráme po příčině své neschopnosti vymanit se z karmického kruhu. Pokud je smyslem našeho života čistá radost z Bytí, pak proudu života nezbývá nic, než nás připravit na prožívání této radosti, na nalezení pravých hodnot života a poté na přijetí skutečnosti, že čistou a skutečnou radost ze života můžeme prožívat kdykoliv se rozhodneme. Změnou sebe sama, neboli změnou způsobu nahlížení na svět, prožívání všech situací, hledání a nalézání skutečných hodnot a žití podle toho, co bylo nalezeno, co bylo pochopeno a přijato, se stáváme skutečnější. Jsme součásti celého systému, spoluvytváříme svět a podílíme se na tom, jaký je. Proto změnou sebe sama svět také měníme a děláme si ho takovým, jakým ho chceme mít my sami. A co je nejdůležitější, děláme ho skutečným.

Přeji krásné prožitky z nalézání vlastního smyslu života...

 

Vaše Alena Aloisie / Věštírna Jednička

cena 46 Kč/min včetně DPH

Horoskopy a motivace

Motivace na neděli 21.1.2018 od Marty

Dost často přemýšlíte negativně. Bojíte se o rodinu, o sebe, v hlavě si vytváříte katastrofický...

zobrazit celý horoskop

Motivace na sobotu 20.1.2018 od Markéty

Neberte na sebe příliš mnoho zodpovědnosti za životy druhých.  Jediný člověk, za kterého...

zobrazit celý horoskop

Horoskop na měsíc leden 2018 od Šárky

V lednu si dávejte pozor, zda nehrajete dvojí hru. Pokud hodláte v tomto předstírání pokračovat,...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Nemůžete se k nám dovolat? Poradíme Vám.

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011