Milujte, ale nezapomínejte na lásku sami pro sebe...

Ke vztahům patří i kategorie přátelství. Hledáme své spřízněné duše, a to formou lásky nebo přátelství, tedy osůbky, které se můžeme bez výhrad svěřit. Promluvit si o svých starostech a radostech bez toho, aby vás kdokoli odsuzoval nebo převychovával. Jde nám o to, aby nás měli přátelé rádi takové, jací opravdu jsme.

Nejlepší kamarád/ka je prima. Vypovídáme se ze žalu a svěříme své prožitky s novým milencem, povíme o starostech i radostech.

Ale: už se vám to stalo? Kamarádka je nedůtklivá, neustále vám říká, že toto dělat nemáte, nesmíte, není to správné... A vy ji máte tak rádi, nemáte potřebu ji převychovávat, neříkáte ji, že to nebo ono není dobré, že se má chovat způsobně. Máte ji a to velmi rádi takovou, jaká je a ve vašich očích je ta nejlepší a nejdokonalejší. Tak a máme našlápnuto na pořádný problém! Mít kamarádku/kamaráda raději než sám sebe je problém, který vás pravděpodobně někdy v budoucnu pořádně smete.

Také jsem ji měla: byla dokonalá, moudrá, ochotná naslouchat a ochotná vždy radit (někde uvnitř jsem věděla, že rady nechci, že chci jen, aby mě vyslechla). Přesto jsem rady přijímala a přijímala a stavěla tuto kamarádku na piedestal, který se časem nutně musel sesypat. Čím byl za ty roky vyšší, tím horší a bolestnější byl i pád dolů.  Přišel ve chvíli, kdy jsem to vůbec nečekala a ze strany, která je pro člověka nejbolestivější. Odešla s mým mužem! V jednu chvíli jsem ztratila dva nejbližší lidi a skoro celou minulost! Že je vám to povědomé? Bohužel stává se to často...

Takže moji milí, i když jsou vztahy komplikované, radostné i bolestné, věřte v jedno: nejlepším přítelem jste vy sami sobě. Pokud toto přijmete a prožijete, poznáte, že laskavost, vřelost, smích, radost, kterou rozdáváte kolem sebe, v první řadě vždy naložíte sami sobě. Ta pak začne růst jako dobře pěstěná zahrada a vše kolem vás dostane nový rozměr a sílu prožitků.

Mějte se doopravdy rádi takoví, jací jste. Protože vy jste sami sobě nejlepšími přáteli. Protože vy jste dokonalí takoví, jací JSTE.

 

Vaše Jana Naděžda / Věštírna Jednička

 

 

 

 cena 46 Kč/min včetně DPH

Štír

Horoskopy a motivace

Motivace na pondělí 20.11.2017 od Šárky

Máme tu nový začátek týdne a s ním dobrý den pro nové začátky. Učení či studium Vám pomůže k...

zobrazit celý horoskop

Motivace na neděli 19.11.2017 od Marty

Tuto neděli si "udělejte" podle svých představ. Můžete jet na výlet nebo odpočívat v klidu domova....

zobrazit celý horoskop

Horoskop na měsíc listopad 2017 od Šárky

Všeobecně je pro tento měsíc důležité si uvědomit, jak krásný svět kolem sebe máte a přitom...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Již dva roky pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Úklid duše

Starý rok pomalu končí a přichází doba Vánoc. A my si s tímto obdobím spojujeme mimo jiné úklid...

Nemůžete se dovolat konkrétní věštkyni?

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011