Kudy kam?

 Kudy kam? Kdo z nás si alespoň občas nepoložil tuto otázku. Kdo z nás občas nebyl tam, odkud najednou nejde zahlédnout ani sebemenší paprsek světla. Kdo z nás někdy tak zoufale nechtěl být na všechno tak sám. A kolik lidí vlastně občas chtělo vůbec nebýt. Myslím, že tenhle pocit je důvěrně známý každému, kdo kdy chodil po této zemi.

A drtivá většina z nás dříve či později vykročila, aby to, co se jim na chvíli ztratilo z dohledu, opět našla.

Co vlastně vede člověka k tomu zhroucení, ztrátě smyslu života, a jak se říká, temné noci duše? Proč se období radosti, kdy už si myslíme, že máme klid a všechno vyřešeno, tak neúprosně střídají s obdobími úplně opačnými?

Čím víc jsem si postupem života tímto sama procházela, tím víc jsem se tomu snažila přijít na kloub. Postupně jsem ve své praxi odkrývala ve své podstatě úplně jednoduchou příčinu, a tou je ve většině případů dneškem neustále skloňovaný nedostatek lásky. Lásku hledáme všichni, pro lásku jsme schopni udělat téměř cokoli, abychom si ji získali, vydobyli, zasloužili, udrželi… Jen jsme nějak zapomněli na to, že si ji získat, vydobýt, zasloužit nebo udržet, nemusíme. Že ji už prostě máme. Hledáme venku něco, co má pevné místo v nás. Pokud totiž nenajdeme sebelásku, venku na nás žádná láska nečeká. Jen iluze.

Nikdo nám nedá to, co nedáme sami sobě. To je totiž jeden z nejsilnějších zákonů vesmíru. Rezonance. Neboli jak uvnitř, tak vně. Představme si sami sebe jako vysílač, který vysílá na určité frekvenci. A na tuto frekvenci se zase naladí přijímač. A teď si představte, kdo se asi naladí na frekvenci „nemám se rád, udělám cokoli pro lásku (peníze, moc, atd.)“. Přesně ten, kdo nás donutí toto všechno udělat. A tak se zhroutíme, znovu vstaneme, a znovu vysíláme. Pořád dokola. A pořád nic, žádná změna k lepšímu, většinou spíš naopak. Je to vždy o kousek horší.

Tak a teď kudy kam? Přestaňme hledat okolo sebe, začněme se dívat dovnitř. Jen tam je totiž všechno, co hledáme, po čem toužíme. Zázrak není samovolný výbuch, zázrak si tvoříme. A když to sami sobě dovolíme a sami sebe to naučíme, stane se to přirozenou součástí našeho života. Ano, budeme muset dost možná změnit ve svém životě spoustu věcí, vzdát se obviňování druhých lidí, rodičů, šéfů, sousedů, atd. Důležité je, že začneme přebírat odpovědnost za sebe, za své postoje, své lekce. Přestaneme se litovat a vinit, přestaneme s sebou neustále táhnout minulost a křivdy. Začneme tvořit. Tvoření čehokoli je radost. A radost tvoří zase jenom radost. A teď si zkuste představit, co to udělá s naším soukromým vysílačem… Začnou se dít věci, o kterých jsme si snad nedovolili ani snít. A to za to vážně stojí, můžete mi věřit.

 

Vaše Věštírna Jednička

cena 46 Kč/min včetně DPH

Střelec

Horoskopy a motivace

Motivace na sobotu 16.12.2017 od Marty

Asi se taky někdy ptáte, proč se neustále dělají v rodinách rozdíly. Ten je dobrý a jiný zase...

zobrazit celý horoskop

Motivace na pátek 15.12.2017 od Markéty

Každý člověk bez ohledu na to, co provedl, čerpá z lásky, které je dost pro všechny lidi. Dítě se...

zobrazit celý horoskop

Horoskop podle TAROTU od Markéty na prosinec 2017

Prosinec sebou přináší jedny z nejoblíbenějších svátků v roce. Určitě nezapomeneme...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Úklid duše a přání k období adventu

Starý rok pomalu končí a přichází advent před vánočními svátky. A my si s tímto obdobím spojujeme...

Již dva roky společně s Vámi pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

V naší věštírně jsou Dobří andělé, pomáhejme...

Naši poradci pomáhají prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) rodinám...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011