Karma a osud

 Milí přátelé, velmi často se setkávám s obavou Vás volajících v souvislosti se slovem karma. Karma bývá jakýmsi strašákem a viníkem za vše, co se nám v životě nepodařilo. Přitom je to velice prosté - svou karmu si zapisujeme každým okamžikem našeho života. 
 

Většinou lidé chápou karmu a osud jako totéž. Avšak není tomu tak.

Osud jsou situace v našem životě, které se přihodí překvapivě a nečekaně. Tyto situace pociťujeme jako nespravedlivé a nejsme je schopni předem rozpoznat a vyhnout se jim. Tyto osudové události a životní situace nemůžeme nijak ovlivnit. Jsou dané naším osudem. Osud je brán jako zásah vyšší moci bez možnosti lidského přičinění.

Karma je naproti tomu vnímána pozitivně a v překladu znamená činy života. Tedy zde si již naše budoucí situace či životní vzorce sami můžeme ovlivnit. Karma je tedy osud,  který si ale tvoříme sami a nemá na něj vliv vyšší moc.

Zatímco osud je danost v životě, které jsme vydání na pospas, karma dává možnost podílet se na životě aktivně.

Naší karmu máme pouze ve svých rukou. Každý den a každou minutu svého konání si tvoříme svojí karmu. Je to jen naše zodpovědnost, nikdo nám s ní nepomůže, nikdo nám ji nevyčistí. Pouze a jen my sami.

V životě nás potká mnoho situací, kde se musíme vypořádat s negativními reakcemi lidí. Přijímejme je s láskou a pokorou, jsou to naši učitelé a jsou pro naší karmu důležití. A víme, že vše špatné je pro něco dobré a i zlo nás posiluje. Pokud se dostaneme do střetu s člověkem, který nám křivdí (třeba nadřízený v práci) a my negativní emocí projevíme odpor, zapíšeme si novou karmu. Tento člověk nám vymazal starou karmu. A tak to jde stále dál a dál.

Právě proto je dobré naučit se vše přijímat s láskou, úctou a pokorou a nenechat si přepisovat karmu. Když si doma uklidíme a partner nám na nový vyžehlený ubrus v obýváku postaví sklenici se studeným nápojem, bude pod sklenicí mokré kolečko. Pokud to necháme být a řekneme si, že toto řešit není smyslem našeho života, kolečko uschne. Pokud vzteky práskneme se svým hrníčkem s kávou, můžeme začít znovu uklízet. Nehledě na to, že se rozčílíme, rozčílíme i partnera a idylické odpoledne v uklizeném bytě se změní v prostředí s negativními energiemi. A my budeme muset opět uklízet. A tím si sami přepíšeme svou karmu.

Proto je dobré vytvořit si priority pro situace a stavy, kdy necháváme věcem volný průběh a vůbec o nich nepřemýšlíme. Stejně tak nemysleme ve zlém na ostatní lidi, i když nám ublížili či ubližují, neboť i v myšlence je energie a pokud vyšleme negativní myšlenku, tedy energii, ona se nám vrátí.

„Pokud vlny neštěstí nechtějí skončit, klesá Ti nálada a jsi u konce se silami, zkus pozvednout zrak k nebi. Andělé pak pro Tebe sepnou dlaně.“

 

S láskou Pavel / Věštírma Jednička

cena 46 Kč/min včetně DPH

Štír

Horoskopy a motivace

Motivace na pondělí 20.11.2017 od Šárky

Máme tu nový začátek týdne a s ním dobrý den pro nové začátky. Učení či studium Vám pomůže k...

zobrazit celý horoskop

Motivace na neděli 19.11.2017 od Marty

Tuto neděli si "udělejte" podle svých představ. Můžete jet na výlet nebo odpočívat v klidu domova....

zobrazit celý horoskop

Horoskop na měsíc listopad 2017 od Šárky

Všeobecně je pro tento měsíc důležité si uvědomit, jak krásný svět kolem sebe máte a přitom...

zobrazit celý horoskop

Zodiac

Aktuality

Již dva roky pomáháme rodinám s dětmi

Prostřednictvím nadace DOBRÝ ANDĚL (www.dobryandel.cz) již dva roky pomáháme rodinám s dětmi,...

Úklid duše

Starý rok pomalu končí a přichází doba Vánoc. A my si s tímto obdobím spojujeme mimo jiné úklid...

Nemůžete se dovolat konkrétní věštkyni?

Nemůžete se dovolat naší konkrétní věštkyni? Napište nám to na náš e-mail...

Foxlea Design tvorba www Foxlea Design & Věštírna Jednička © 2011